Latanie samolotami przy niewielkim budżecie

Często słyszy się, że Polacy nie podróżują bo nie stać ich na to, tymczasem wystarczy zastosować kilka sprytnych tricków, aby móc poruszać się po świecie w tani i szybki sposób. Dziś poradzimy Wam jak wyszukać dla siebie tanich lotów, jest na to kilka sposobów:

Tanie linie lotnicze

Strony internetowe tych przewoźników to pierwsze miejsce, w którym należy szukać promocyjnych ofert i tanich przelotów. W Polsce są dwaj główni „tani” przewoźnicy:WizzAir i Ryanair.

 WizzAir

Węgierski przewodnik oferujący tanie loty po Europie oraz do Gruzji, Turcji i Izraela. W Polsce WizzAir startuje z Katowic, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Gdańska.

Ryanair

Irlandzki przewoźnik, który wśród niskobudżetowych lotów jest największym przewoźnikiem w Europie. Ryanairami dostaniecie się do większości krajów Europy, na Wyspy Kanaryjskie oraz do Maroka. W Polsce Ryanairy lądują w Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Rzeszowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Podróż do dalekich krajów

Gdy interesują nas loty do dalekich krajów, których próżno szukać w ofercie tanich linii lotniczych warto skorzystać ze strony, które wyszukują różnorodne okazyjne ceny. Przykładem takiej strony jest fly4free czy tanielatanie.pl.

A może przesiadka?

W Europie jest kilka dużych lotnisk, z których przewoźnicy często oferują przeloty w niezwykle atrakcyjnych cenach, dlatego warto sprawdzać również strony innych przewoźników i ich ofertę na przeloty z Genewy, Lipska, Frankfurtu czy Amsterdamu.

Często może się bowiem okazać, że przelot na trasie np. Warszawa – Genewa, a później Genewa – Sydney, będzie o wiele tańszy niż lot bezpośredni.

Kilka banalnych sposobów i może okazać się, że podróż, która powinna nas kosztować kilka ładnych tysięcy złotych, wyniesie nas niecałe dwa – kuszące czyż nie?